10 lõbusat üritust lastekaitsepäeval, mida külastada


Lastekaitsepäev Tallinna loomaaias

Kus: Tallinna loomaaed

Millal: 1. juunil kell 9:00-18:00

Hind: 1€ (eelkooliaealised lapsed koos pileti ostnud täiskasvanuga tasuta)


Tallinna loomaaias on lastekaitsepäeva tähistamine pikk traditsioon, millega alustati juba eelmisel sajandil.

Sel aastal aitavad loomaaias lastekaitsepäeva sisustada mitmed koostööpartnerid ja head abilised, kes viivad päeva jooksul läbi erinevaid tegevusi, õpetavad meisterdama ja pakuvad huvitavat meelelahutust. Näiteks on külas raamatukogubuss, saab osaleda õnneloosis, lasta teha näomaalinguid ja palju muud põnevat. Kohal on ka Päästeamet ja Elektrilevi ning räägitakse  tule-, vee- ja elektriohutusest.
 Vaata lähemalt siit!


Foto: Tallinna Loomaaed

Tartu linna lastekaitsepäev ‘’Sajaga linna lustima’’

Kus: Tartu kesklinn

Millal: 1. juunil kell 9:00-18:00

Hind: tasuta


Tartus tähistatakse lastekaitsepäeva lustaka, kuid vaimu arendava festivaliga. Hommikupoolne programm toimub õuesõppepäevana ja on mõeldud rohkem kooliõpilastele, pärastlõunane programm on suunatud kogu linnarahvale. 

Kesklinn on Tartu Kaubamajast Raekoja platsini sel päeval jagatud erinevateks kihelkondadeks: tantsukihelkond, noortekihelkond, linnajuhtide kihelkond, pärimuskihelkond ja palju muud. 

Toimuvad erinevad õpitoad, mis on pühendanud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning kultuuripärandi aastale. Fookuses on eestluse minevik, olevik ja tulevik. Vaata lähemalt siit!


Foto: Tartu linn

Suur Põhja-Tallinna lastekaitsepäev

Kus: Lennusadama välialal

Millal: 1. juunil kell 10:00-15:00

Hind: Tasuta


Põhja-Tallinna lahedaim lastekaitsepäev toimub Lennusadama välialal!

Tehakse ekskursioone muuseumilaevadel. Lugusid merest, laevadest ja reisimisest loeb Kersti Heinloo Draamateatrist. Räägitakse mereohutusest, uudistada saab päästevarustust läbi aegade ning külla tuleb Politsei- ja Piirivalveamet päästekoertega.

Esinevad lapsed Põhja-Tallinna koolidest ja lasteaedadest. Valmib hiigelsuur kollektiivne kriidijoonistus “100 laeva”. MTÜ Eesti Noorte Purjeõppeselts „STA Estonia“ õpetab tegema meremehesõlmi ja teeb vahvaid meresõite!
 Vaata lähemalt siit!


Foto: Reelika Riimand, PPA

Pärnu lastekaitsepäev

Kus: Pärnu keskraamatukogu

Millal: 2. juunil kell 12:00-15:00

Hind: Tasuta


Sel aastal korraldab Pärnu Noorte Vabaajakeskus koostöös Pärnu Keskraamatukoguga lastekaitsepäeva 2. juunil kell 12:00 - 15:00 Pärnu Keskraamatukogu juures. Ilusa ilma korral toimuvad tegevused väljas. Kavas on mitmeid põnevaid tegevusi: huvitavad töötoad, aktiivsed võistlused, mängud, ühistants ja laulmine.

Oodatud on nii väikesed kui suured! Vaata lähemalt siit!


Foto: Pärnu Noorte Vabaajakeskus

Lõbus lastekaitsepäev Viimsis

Kus: Veekeskus Atlantises, Viimsi Kinos ja lastekeskuses Rõõmupisik

Millal: 1. juunil kell 10:00-22:00

Hind: Varieerub


Atlantise veekeskus lõbustab lapsi batuudiga ning sel päeval on kõik pääsmed lapsepileti hinnaga. Lastele pakutakse tasuta jäätist ning lisaks toimuvad merepäästekoolitused ja disko.

Viimsi Kino pakub kõigile perefilmi vaatajatele sissepääsu lapsepileti hinnaga ning lisaks on kõigile pileti ostnud lastele tasuta jäätis.

Lastekeskuses ‘’Rõõmupisik’’ toimub lastekaitsepäeval suur ristsõnamäng ning disko. Vaata lähemalt siit!


Foto: Viimsi Vald

Alatskivi lastekaitsepäev

Kus: Alatskivi mänguväljak

Millal: 1. juunil kell 16:00

Hind: Tasuta


Alatskivi mänguväljakule oodatakse õhtupoolikul kõiki peresid, et teha koos üks vahva piknik! Kavas on lasteetendus ‘’Kavalus’’, mida mängib Alatskivi Kooli näitering ning avatud on heategevuslik kohvik, kus pakutakse tasuta suupisteid. Alatskivi Kodutütarde Rühma poolt on ette valmistatud põnev takistusrada. Ürituse eestvedajaks on kogukonnaliikmed koos Alatskivi Noortekeskuse ja Alatskivi lasteaiaga.
 Vaata lähemalt siit


Foto: Alatskivi Noortekeskus

Lastekaitsepäev Kostiveres

Kus: Kostivere kool

Millal: 1. juunil kell 18:00-20:00

Hind: Tasuta


Kostiveres on tavaks saanud, et kool, lasteaed, raamatukogu, kultuurimõis ja noortekeskus panevad 1. juuni tarbeks seljad kokku ja korraldavad ülivinge lastekaitsepäeva! Ka sel aastal tähistatakse Kostiveres lastekaistepäeva suurelt ja uhkelt.

Kostivere kooli saalist saab tulevikumaa, kus on suurepärane võimalus kohtuda ''hullu professori'' ja tema laboriga, kohal on ''virtuality'', kus virtuaalsus saab reaalsuseks, avatud on noorteka lebonurk, eksponaadid on välja pannud Lote, saab katsetada robootikat ja avastada uusi teadmisi mobiilses ''Merkuur'i'' töötoas.

Kohapeal on avatud samuti ‘’tulevikukohvik’’. Lisaks on igale lapsele üllatus. Vaata lähemalt siit


Foto: Kostivere Vald

Lastekaitsepäev Tallinna Hipodroomil

Kus: Tallinna Hipodroom

Millal: 2. juunil kell 11:00

Hind: Tasuta


Tallinna Hipodroomil toimub lastekaitsepäev tõotab tulle tõeline imedemaa! Päeva sümboliteks on erinevate kangelaste kostüümid, kleidid, kübarad, maskid ja teised värvikad riided. Päeva sisustavad hobused erinevate programmide- ja sõitudega, teadusteater, sporttantsud, batuut, ekskursioonid, õhupallid, maskotid, viktoriinid jne.

Üritus toimub nii eesti kui vene keeles. Vaata lähemalt siit


Foto: Tallinna Hipodroom

Stroomi Keskuse lastekaitsepäev

Kus: Stroomi Keskus

Millal: 1. juunil kell 16:00-18:00

Hind: Tasuta


Stroomi Keskuse lastekaitsepäeval lõbustavad lapsi Pippi Pikksukk, Sipsik ja Kübarsepp. Toimuvad erinevad mängud, põnevad töötoad, etendused ja jagatakse kingitusi. Igale lapsele tasuta jäätis Premialt! 


Foto: Stroomi Keskus

Rae valla lastekaitsepäev

Kus: Vaida Spordihoone

Millal: 1. juunil kell 16:00-19:00

Hind: Tasuta


Rae valla lastekaitsepäev toimub sel aastal Vaida Spordihoones. Kavas on vahvad mängud ja meisterdamised. Kohal on esinejad ja lastele on varuks ka üllatusi. Ilusa ilma korral toimuvad tegevused ka kooli juures õues.


Foto: Rae Vald

Lastekaitsepäeva ajaloost

Esmakordselt kuulutati lastekaitsepäev välja ülemaailmsel laste heaolu konverentsil 1925. aastal Genfis. Järjekindlalt hakati seda kindlal päeval tähistama 1954. aastast. 

Ettepanekuga hakata lastekaitsepäeva tähistama 1. juunil, läksid kaasa mitmed riigid, kes leidsid, et see päev aitab laste probleemidele rohkem tähelepanu tõmmata.