17 põnevat kohta, kuhu minna lastega Tallinnas

Laste loomaaed

Kus: Tallinna loomaaed

Millal: E-R 10:00-19:00, talvel 10:00-17:00

Hind: 5€ - 8€, perepilet 20€


Kogu perele seiklust loomariigis pakkuv Tallinna loomaaed on väikestele lastele hea koht loomadega tutvust teha. Selleks on loodud laste loomaaed loomaaia lääneväravas, kus elavad muuhulgas kääbuskodukitsed, küülikud, närilised ja linnud. Samuti saab uudistada kilpkonni, madusid, konni, kalasid ja paljusid muid loomaaia asukaid. Vaata lähemalt siit!

Foto: Tallinna Loomaaed

Kadrioru väikelaste lõbustuspark

Kus: Kadrioru park

Millal: E-R kell 11:00-21:00

Hind: sõltuvalt atraktsioonist 2€ - 5€


Luna Luna lõbustuspark asub kauni Kadrioru pargi veerel, laste mänguväljaku ja lastemuuseumi Miiamilla kõrval. Just väiksematele lastele mõeldud lõbustuspark pakub lustimist erinevatel atraktsioonidel, osa kasutamiseks vaid lastele, teistel võivad lastega koos lustida ka vanemad. Valikus on muuhulgas näiteks  Vaateratas, Mini-paadid ja Suur Hobune.

Foto: Tripadvisor

Apollo Lasteklubi

Kus: Solarise Apollo raamatukauplus

Millal: Üks kord kuus

Hind: Tasuta


Kord kuus toimuv Lasteklubi on vahva kohtumine raamatute vahel, kus tutvustatakse ühte väljavalitud lasteraamatut ning loetakse seda ette, lisaks saavad lapsed hiljem meisterdada ja põnevaid mänge mängida. Alati on kohal ka üks huvitav üllatuskülaline. Lisaks Tallinnale toimuvad Lasteklubid ka Tartus, Pärnus ja Viljandis. Vaata lähemalt siit!

Foto: Apollo 

Näitus “Müstiline ürgmeri”

Kus: Eesti Loodusmuuseum

Millal: T, K, R-P - 10:00-17:00, N 10:00-19:00

Hind: Kuni 8 a. lapsed tasuta, täiskasvanu 5€, perepilet 10€


Vanalinnas asuvas Eesti Loodusmuuseumis saavad üheskoos kõik väikesed ja suured videoinstallatsioonide, mudelite ja väljapanekute kaudu tutvuda Eesti aladele jääva mere ajalooga. Näitus viib külastaja retkele ürgsest poole miljardi aasta tagusest ajast tänapäevani, tutvustades taimi, loomi, alade ja kllima muutumist aegade jooksul. Vaata lähemalt siit

Foto: Eesti Loodusmuuseum


Väikelastehommikud “Tasapisi”

Kus: Kumu kunstimuuseum

Millal: Iga kuu teine kolmapäev

Hind: Kuni 8 a. lapsed tasuta, täiskasvanu 8€, perepilet 16€


Kumu kunstimuuseumis toimub teinegi lastele mõeldud ajaveetmine, kuhu on oodatud kõige pisemad vanuses 1-3 elusaastat koos lapsevanema või saatjaga. Hommikupoolikud on sisustatud loovtegevustega, mis avavad kunsti maailma väikelastele: mäng, muusika, liikumine, lugude jutustamine ja palju muud. Vaata lähemalt siit

Foto: Kumu kunstimuuseum

Nukuteatri muuseum

Kus: NUKU teater

Millal: T-P kl 10-18

Hind: 6€, perepilet 17€


Lisaks tavapärasele muuseumi külastamisele ja põnevale nukkude ja teatri maailma avastamisele pakub NUKU muusem erinevaid tegevusi lastegruppidele erinevas vanuses: töötube, ekskursioone, laagreid ja palju muud. Külastajatele on uurimiseks nii püsinäitus kui ka erinäitus. Pileti nukuteatri muuseumisse saab osta NUKU teatri kassast, peasissepääsust paremat kätt. Vaata lähemalt siit!

Foto: NUKU teater

Viimsi Kino beebihommikud

Kus: Viimsi Kino

Millal: Iga teisipäev

Hind: Kuni 3 a. laps tasuta, vanem 4,50€, 3+ a. laps 3€


Viimsi Kinos toimuvad beebihommikud on ideaalne paik, kus enda väikse lapsega kino poolt hoolega valitud filmi vaadates aega veeta või lasta laps vahelduseks kinolina ees olevale pehmel matile mänguasjadega mängima. Lisaks saavad kõik väikesed kinohuvilised tund aega enne kinoseansi algust ja tund pärast kinoseansi lõppu tasuta kõrvalasuvas Viimsi SPA lastekeskuses põnevalt aega veeta. Vaata lähemalt siit!

Foto: Viimsi Kino

Lastelavastus “Nutude salajutud”

Kus: NUKU teater

Millal: Vaata mängukava

Hind: 9€ laps, 5€ saatja


Nukuteatri lastelavastus on sobilik väikelastele vanuses 10 kuud kuni 2 aastat koos vanemaga. Etenduse kestab 25 minutit ja selle jooksul avaneb vaatajale pilk muinasjutulisse nutude maailma. Nutude võlupisarad aitavad nad üle kõikidest muredest ja panevad rõõmuhetkedel õnnest ja armastusest särama. Vaata lähemalt siit!

Foto: NUKU teater

Kumu perehommikud

Kus: Kumu kunstimuuseum

Millal: Iga kuu esimene ja teine pühapäev

Hind: Kuni 8 a. lapsed tasuta, täiskasvanu 8€, perepilet 16€


Kauni Kadrioru pargi lähedal paiknevas Kumus tehakse iga kuu esimesel ja teisel pühapäeval tutvust ühe seal paikneva kunstinäitusega ja avastatakse kunstis peidus olevaid lugusid. Samuti saavad lapsed arendada loovust tehes põnevaid loovtöid Kumu ateljees. Hommikud on mõeldud eelkõige 4-8 aastastele lastele koos saatjaga või perega. Vaata lähemalt siit!

Foto: Kumu kunstimuuseum

Muuseumitund "Vanad mänguasjad"

Kus: Eesti Vabaõhumuuseum

Millal: Kokkuleppel

Hind: 5€


Kuidas mängisid lapsed Eestis vanasti? Seda tutvustab vanade mänguasjade muuseumitund Eesti Vabaõhumuuseumis. Tutvustatakse mitmeid huvitavaid mänguasju, mille laps tihtipeale ise endale käepärastest vahenditest meisterdas. Muuseumitunnis valmistatakse ka ise üks talulapse mänguasi. Tund sobib lastele alates koolieelikutest ning toimub etteregistreerimisel. Vaata lähemalt siit!

Foto: Eesti Vabaõhumuuseum

Mängutuba Let’s Play

Kus: Tallinna kesklinnas

Millal: E-R 10:00-17:00

Hind: 5€


Väikestele ja natukene suurematele lastele mõeldud Let’s Play mängutuba Kadrioru veerel pakub mängulusti ja tegevust nii ronimiskompleksi, batuudi, rollimängude ala, interaktiivsete mängude ala kui ka palju muu põnevaga. Mängutuppa võib üksinda mängima jätta lapsi alates viiendast eluaastast kuni kaheks tunniks. Vaata lähemalt siit!

Foto: Let’s Play

Kadrioru lossi perehommikud

Kus: Kadrioru kunstimuuseum

Millal: September-mai iga kuu kolmandal laupäeval kl 12:00

Hind: 6€ (laps koos täiskasvanuga)


Hommikupoolikule kunstimuuseumisse on oodatud 5-9 aastased lapsed koos vanemaga, vanaema või vanaisaga. Kavas on jalutuskäik ning põnevad vestlused ja mängud kunstist ja kultuurist, millele järgneb kunstimuuseumi töötoas loovtegevus joonistamise või meisterdamise näol. Enda valmistatud teose saab laps mälestuseks toredast hommikust mälestuseks kaasa. Enne külastust on vajalik eelregistreerumine. Vaata lähemalt siit!

Foto: Kadrioru kunstimuuseum

Lastemuuseum Miiamilla

Kus: Kadriorus

Millal: T-P 12:00-18:00

Hind: Kuni 2 a. laps tasuta, 3+ a. 2€, täiskasvanu 3€


Kadriorus asuvasse ilusasse muuseumisse on oodatud lapsed koos saatja või kogu perega. Muuseumisse on loodud suurepärane õhustik ja keskkond meeldivaks ja mitmekesiseks ajaveetmiseks muinasjutulises mängumaailmas. Samuti toimuvad meisterdamised, töötoad ja muud põnevad tegevused. Muuseumi juures asub ka hubane kohvik. Vaata lähemalt siit!

Foto: Miiamilla

Edmi City Mängumaa

Kus: Pirita Keskus

Millal: E-P 09:00-21:00

Hind: E-N 1 tund 4€, R-P 1 tund 5€


Pirita Keskuses asuv Edmi City mängumaa pakub lõbusat ja aktiivset ajaveetmist uues laste mängukeskuses. Kuni 3. aastastele lastele on vajalik saatja juuresolek, vanemaid lapsi võib soovi korral mängumaale iseseisvalt mängima jätta. Mängutoas on kohal alati ülevaataja. Hullamiseks ja mängimiseks on erinevad teematoad: näiteks politseiniku, õpetaja, muusiku ja koka tuba. Vaata lähemalt siit!

Foto: Edmi City

Loovustoa Suvekool

Kus: Pirita Vaba Aja Keskus

Millal: Kolmapäeviti kell 10:00 ja kell 11:00

Hind: Hind täpsustatakse registreerumisel


Pirita mändide all Suvekoolis toimuvad arendavad tegevused kahes vahetuses kokku 6 kuu kuni 3 aastastele väikelastele. Muuhulgas voolitakse taina ja saviga, kaunistatakse kangaid ja maalitakse toiduvärvidega. Toimuvad ka laulumängud rütmipillidega ja muu loov tegevus. Eelregistreerimine on vajalik. Vaata lähemalt siit

Foto: Loovustuba

Öökulli akadeemia

Kus: Eesti Loodusmuuseum

Millal: Neljapäeviti kl. 18:00

Hind: Kuni 8 a. lapsed tasuta, täiskasvanu 5€, perepilet 10€


Põneval Öökulli akadeemial, mis toimub kord nädalas, on külas üks suurte teadmistega loodusehuviline, kes tutvustab põhjalikult ja haaravalt mõnda loodusega seotud teemat. Teemad võivad kattuda ka Loodusmuuseumi ajutise näitusega, et saada hea tervikpilt muuseumis nähtust ja kogetust. Vaata lähemalt siit

Foto: Eesti Loodusmuuseum

Loovustuba 

Kus: Kaja Keskus, Pirita Vaba Aja Keskus, Nõmme Kultuurikeskus, Lastemuuseum Miiamilla

Millal: Täpsustav info siit

Hind: Hind täpsustatakse registreerimisel


Erinevatel aegadel toimuvad loovustoad on mõeldud lastele vanuses 6 kuud kuni 6 aastat ning loovustoa põhiülesandeks o­n aidata lastel avastada loovus iseendas ja lasta sellel segamatult voolata. Oodatud on lapsed koos saatja(te)ga, eelnev registreerimine vajalik. Vaata lähemalt siit

Foto: LoovustubaKui tead mõnda huvitavat kohta Tallinnas, mida siit ei leidnud ja kus oled lastega käinud või tahaksid minna, siis kirjuta info@superhoidjad.ee ja anna meilegi teada!